pogoda kamery

Dodatkowe warsztaty

Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy warsztaty edukacyjne dedykowane poszczególnym grupom wiekowym dzieci. Warsztaty wykorzystują różnorodne metody stosowane w nauczaniu, stając się formą zabawy, ale równocześnie ukierunkowane są na rozwój myślenia, działanie oraz rozwiązywanie problemów. Podczas warsztatów pracujemy z dziećmi w grupach, co działa aktywizująco, uczy współpracy z rówieśnikami, przeciwdziała izolacji uczniów, zachęca do twórczego rozwiązywania problemów i stwarza szansę na pokonanie własnej nieśmiałości.

 

I. Etnografia: Zapomniane miejsca, ludzie i historie

Celem warsztatów jest pokazanie jak zróżnicowanie ludzkich kultur, tradycji i obyczajów wpływa wzbogacająco na świat, w którym żyjemy i jak ważną rolę odgrywa w nim pamięć. Uczestnicy poprzez aktywny udział i działania kreatywne mają okazję odkryć zapomniany, ale niezwykle interesujący obszar polskiej kultury – bogactwo historii i tradycji Łemków oraz świat „codziennej” Łemkowszczyzny.

Czas trwania warsztatów: 80 minut

Wiek dzieci: 7-12 lat

 

II. Mitologia słowiańska: W świecie dawnych wierzeń

Celem warsztatów jest przybliżenie niezwykłego świata mitologii słowiańskiej, z której wywodzi się nasz folklor, obrzędy i liczne zwyczaje. Uczestnicy zajęć poprzez działania artystyczne poznają niezwykłe postaci wywodzące się z mitów o powstaniu świata oraz zamieszkujące domostwa dobre i złośliwe duszki, biesy i inne baśniowe postacie.

Czas trwania warsztatów: 80 minut

Wiek dzieci: 7-12 lat

 

III. Geologia: Czy był tu wulkan?

Celem warsztatów jest odkrycie zagadek związanych z przeszłością Ziemi i odkrycie tajemnic jakie skrywa w sobie geologiczna budowa rejonu Krynicy. Podczas zajęć uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytania czy w Krynicy był wulkan, gdzie można posłuchać śpiewu bulgotek, czym jest mofeta i skąd wzięły się w okolicy źródła wód mineralnych.

Czas trwania warsztatów: 80 minut

Wiek dzieci: 7-12 lat

 

IV. Przyroda: Detektywi przyrody

Celem warsztatów jest odkrycie niezwykłego piękna fauny i flory Krynicy oraz jej okolic. Podczas zajęć uczestnicy zdobywać będą sprawność detektywa przyrody rozwiązując przyrodnicze zagadki, nasłuchując co w koronach drzew śpiewa, poszukując zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy i poznając niezwykłe rośliny, które zaciekawią młodego badacza flory.

Czas trwania warsztatów: 60 minut/80 minut

Wiek dzieci: 5-12 lat

(+48) 512 409 905 w godz. 9:00-17:00
cam KAMERY weather POGODA