Wieża widokowa, która stanie na szczycie Wierchu Skolnity w Wiśle mierzyć będzie 35 metrów. Po pokonaniu niemal kilometrowej trasy, Goście będą mogli obserwować zielone wzgórza Beskidu Śląskiego, poruszające się na wietrze drzewa oraz centrum miasta. Chcąc dostać się na Wieżę należy przespacerować się ścieżką w koronach drzew, która mierzy 720 metrów, by następnie podejść na samą Wieżę 680 metrów. Projekt Wieży został przygotowany tak, aby konstrukcja doskonale komponowała się z rosnącymi tam drzewami. Nawiązuje do drewnianej architektury regionu i opiera się na najlepszych rozwiązaniach światowej dotyczącej tego obszaru architektury.
Wierząc w siłę mądrej, kreatywnej edukacji i pozytywne skutki przebywania w naturze, na sześciu platformach widokowych, znajdujących się na ścieżce prowadzącej do Wieży powstaną tablice z informacjami dotyczącymi przyrody, geografii, historii i etnografii. Nawiązując do zasobów regionu stworzono kreatywne instalacje edukacyjne, których celem jest pokazanie dziedzictwa kulturalnego, historycznego i przyrodniczego tego niezwykłego terenu. Zaprezentowane zostanie życie codzienne i tradycje Górali Śląskich, historia i tradycje Wisły oraz jej mieszkańców. Nie zabraknie bajań i legend, Wołosów, Górali Śląskich, muzyki, wątków etnograficznych oraz wieści o tradycyjnych strojach. Będzie można zbliżyć się do natury, ponieważ przygotowano tablice o najdłuższej rzece w Polsce i jej źródłach, zielonych płucach Beskidu Śląskiego czy zamieszkujących go owcach.
Ścieżka dydaktyczna w Wiśle to atrakcja dla dzieci i dorosłych – wszystkich, którzy w nietuzinkowy sposób pragną poszerzyć swoją wiedzę i świetnie się bawić.