noclegi kamery

20.08.2023 muzyczne południe w Tężni pod Wieżą

Zapraszamy na wyjątkowy koncert duetu Surreal Players!

 

Wydarzenie odbędzie się 20 sierpnia 2023 roku w „Tężni pod Wieżą” w Słotwiny Arena.

Podczas koncertu artyści wykonają kompozycje autorskie, które w niestandardowy sposób, ale komunikatywnie i z wielką ekspresją łączą odległe od siebie gatunki muzyczne, jazz, folk, muzykę ilustracyjną i eksperymentalną. Melodyjne tematy, jazzowe improwizacje, rytmiczne groovy, różnorodne barwy i brzmienia przenikają się wzajemnie i przywodzą na myśl muzykę filmową. Kompozycje artystów tworzą bardzo spójną i esencjonalną, choć niezwykle ekspresyjną całość.

 

Koncert bezpłatny.
Obowiązuje tylko opłata za korzystanie z tężni.

 

WIĘCEJ O ARTYSTACH

Grupę SURREAL PLAYERS tworzą: wiolonczelistka Magda Pluta oraz jazzowy pianista, Krystian Jaworz. Muzycy rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni Johna Zorna TZADIK, współpraca z wybitnymi artystami i zespołami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Mino Cinelu, Zbigniew Preisner, Bester Quartet, Pudelsi, Max Klezmer Band), oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage – Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days. Duet gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Twórczość SURREALSÓW została uhonorowana podczas 7 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców – KOROWÓD.

Dziewięć utworów trafiło na debiutancki album wydany przez wytwórnie SJRecords.

Nagrania zostały dokonane w Preisner Studio Poland, realizatorem ich był TADEUSZ MIECZKOWSKI.
Artyści wykonają kompozycje autorskie, które w niestandardowy sposób, ale komunikatywnie i z wielką ekspresją łączą odległe od siebie gatunki muzyczne, jazz, folk, muzykę ilustracyjną i eksperymentalną. Melodyjne tematy, jazzowe improwizacje, rytmiczne groovy, różnorodne barwy i brzmienia przenikają się wzajemnie i przywodzą na myśl muzykę filmową. Kompozycje artystów tworzą bardzo spójną i esencjonalną, choć niezwykle ekspresyjną całość.

(+48) 512 409 905 w godz. 9:00-17:00
cam KAMERY weather POGODA