kamery

Udogodnienia

Kochamy góry i chcemy aby każdy mógł cieszyć się pięknymi widokami, dlatego też wprowadziliśmy szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnością.

 

MIEJSCA PARKINGOWE

W ośrodku Słotwiny Arena, tuż przy dolnej stacji kolei krzesełkowej zostały wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Miejsca są oznakowane.

 

ZNIŻKI

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą kupić bilet ze zniżką 10%.

 

TOALETY

Na terenie ośrodka Słotwiny Arena znajdują się dwie toalety dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Pierwsza zlokalizowana jest na dolnej stacji kolei krzesełkowej, tuż obok kas a druga w budynku górnej stacji kolei krzesełkowej.

W toaletach zostały zamontowane szerokie drzwi umożliwiające swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim a także nie ma w nich progów. 

 

WYJAZD KOLEJĄ KRZESEŁKOWĄ

Aby dostać się pod Wieżę widokową konieczny jest wyjazd koleją krzesełkową. Kolej poza sezonem narciarskim wywozi również wózki inwalidzkie (nie elektryczne). Nasza obsługa chętnie pomoże wsiąść i zsiąść z kolei osobom z ograniczeniami ruchowymi.

 

ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW

Ścieżka została zaprojektowana z myślą o osobach poruszających się na wózkach. Dzięki stopniowemu nachyleniu między 2-6 % cała trasa drewnianej ścieżki i Wieży dostępna jest dla osób niepełnosprawnych.

 

KSIĘGA LIŚCI

Pierwszą instalacją na naszej ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej jest piękna, autorska Księga Liści, będąca wprowadzeniem do fascynującej historii. Księga Liści, w której opisana została opowieść o Jaśku, który szukał Inkluza została zapisana również w alfabecie Braille’a, tak aby osoby niewidome mogły cieszyć się tą piękną przygodą.

 

WARSZTATY

Istnieje możliwość organizacji grupowego zwiedzania z przewodnikiem, a także warsztatów, dostosowanych do potrzeb odbiorców z niepełnosprawnością ruchową.

(+48) 512 409 905 w godz. 9:00-17:00
cam KAMERY weather POGODA