noclegi kamery

Tężnia solankowa

Nadmorski spacer w górach

Tężnia, która rozłożyła się pod Wieżą widokową w ośrodku Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, to niezwykłe miejsce, w którym poczujecie się jak podczas pobytu nad Bałtykiem i docenicie lecznicze działanie soli.

Wdychając głęboko solny aerozol, skorzystacie z wyjątkowego mikroklimatu powstającego wokół tężni, zwanej również inhalatornią, a solanka rozprowadzana po witkach dostarczy Wam ważne mikroelementy, takie jak: jod, brom, wapń, potas, magnez, żelazo i sód.

Nie możecie lepiej trafić niż do naszej tężni, jeśli chcecie oczyścić drogi oddechowe i zregenerować ich błonę śluzową, poprawić nastrój, kondycję skóry lub wzmocnić układ odpornościowy. Szacuje się, że godzinna inhalacja solnym aerozolem jest porównywalna do trzydniowego wdychania jodu podczas pobytu nad Morzem Bałtyckim!

Aby jak najlepiej wykorzystać pobyt w tężni, najlepiej w tym czasie spacerować lub niezbyt szybko biegać. Pomoże to w przyspieszeniu krążenia krwi, a w efekcie drogocenne mikroelementy szybciej dostaną się do Waszego organizmu.

Różne inhalatoria znajdują się na mapie Polski, ale mamy wielką nadzieję, że nasza tężnia skradnie Wasze serca!

Połączcie zatem aktywny relaks z dbaniem o zdrowie i korzystajcie regularnie z solnych inhalacji w ośrodku Słotwiny Arena. 

 

Woda w naszej tężni pochodzi z kopalni wody leczniczej Solankowa kraina.

Woda pozyskiwana jest z ujęcia „Sól-Tężnia” ujęcie SW2 w miejscowości Sól, (powiat żywiecki). Źródła solankowe na tym terenie znane i opisywane są od XV wieku, a w celach leczniczych wykorzystywane są od XIX wieku przez lekarzy i mieszkańców okolicznych gór.

Woda solankowa stanowiła niezastąpione źródło jodu i wielu innych potrzebnych do zdrowia minerałów. Tak jest do dzisiaj.

 

Dowiedz się więcej o tężni i składzie wody na: https://slotwinyarena.pl/teznia-solankowa/

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skład naszej wody

(+48) 512 409 905 w godz. 9:00-17:00
cam KAMERY weather POGODA