Jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango. Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny dużych produkcji muzycznych. Artysta, który wprowadził w naszym kraju akordeon jako instrument solowy do sal koncertowych oraz filharmonii. Jako pierwszy Polak, odważył się grać na nim muzykę całego świata wprowadzając własne innowacje, tworząc przez lata liczne autorskie projekty i aranżacje. Gra na akordeonie w jego wykonaniu nadała temu instrumentowi nową, dużą wartość muzyczną. W duszy Wiesława Prządki brzmi przede wszystkim muzyka francuska w różnych stylach i odsłonach oraz namiętne tango. Czerpiąc z tych dwóch źródeł tworzy atmosferę swoich koncertów oraz nagrań płytowych. Wiesław Prządka to artysta sentymentalny i uczuciowy. Jego wirtuozeria gry na instrumentach jest na najwyższym poziomie, ale to przekaz artystyczny czy wręcz duchowy, jakiego można doświadczyć na jego koncertach, wyróżnia go na rynku muzycznym. Spotkanie z nim to przeżycie, emocje, a on sam na scenie to duża doza elegancji i dobrego smaku.
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki zaowocowały współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Richardem Galliano, Gustavo Fontana, Michałem Znanieckim, Krzesimirem Dębskim, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Górnym, Anną Duczmal – Mróz, Bohdanem Jarmołowiczem, Markiem Mosiem, Stanisławem Soyką, Tomkiem Szymusiem, Tomaszem Tomaszewskim, Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Krzysztofem Kilijańskim, Jackiem Wójcickim, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Krzysztof Meisingerem, Robertem Horną, Markiem Piątkiem, Rafałem Karasiewiczem, Zbigniewem Wromblem, Andrzejem Mazurkiem, Edmundem Klausem, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem, Dominikiem Bukowskim Jerzym Główczewskim, Piotrem Baronem, i in.
Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach Polski i świata w różnych formacjach muzycznych: własnych, gościnnie oraz jako wykonawca solowy. Jest również dyrektorem artystycznym dużych produkcji muzycznych, na które zaprasza wybitnych artystów z Polski i całego świata.
Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołami Hot Swing i New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Jego najnowsza płyta Suita Troileana Astor Piazzola nagrana z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz jest produkcją unikatową na skalę nie tylko Polski ale i świata.